Wilegiatura Eko SIÓDMY LAS Licznik odwiedzin: 7752

 • Parking Parking
 • Ogród Ogród
 • Miejsca noclegowe Miejsca noclegowe
 • Klimatyzacja Klimatyzacja
 • Niepełnosprawni Przystosowany
  dla niepełnosprawnych

Nie ma zdefiniowanej galerii

Siódmy Las... to siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniały mikroklimat wsi Zawada sprawiał, że już w okresie międzywojennym rodowici mieszkańcy Kazimierza Dolnego właśnie tutaj zjeżdżali na letniska! Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Z zachwytu nad tym zakątkiem Lubelszczyzny powstał koncept miejsca, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością i pożytecznym spędzeniem czasu. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, nabrania pozytywnej energii. Siódmy las... to mały świat, gdzie z jednych okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, daleką perspektywę okrytą błękitną mgiełką, a z innych okien - szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę.
W Siódmym lesie... jest pięć domów: drewniana willa z tarasami Pod Jelonkiem, kamienno - drewniana willa z oszkloną werandą Suszarnia, drewniana chatka Jarzębina, stodoła z wielką oszkloną werandą zawieszoną nad lessowo - paprociowym wąwozem i kamienno - drewniana willa Kalina z kolejną piękną werandą - kawiarnią tuż - tuż nad wąwozem.
Domy Siódmego Lasu... zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły. Chatka Jarzębina ma ściany wyłożone ręcznie gliną.
W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa i pościel ręcznie wykoronkowana z wyraźną nutą lawendy. U nas śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką, budzi Cię świergot ptaków. W pokojach nie ma telewizorów, ani Internetu.
W łazienkach ekologiczne kosmetyki L'Occitane - ekstrakty Prowansji.
Śniadanie na oszklonej werandzie: ciepłe, drożdżowe bułeczki prosto z pieca, domowe konfitury, kawa ze śmietanką, do herbaty wonny sok malinowy zrobiony przez Agnieszkę. Serdecznie zapraszamy wszystkich ciężko pracujących warsztatowiczów, albo wręcz przeciwnie, nic nie robiących gości, do naszej kolorowej kawiarni - werandy nad wąwozem.
Podajemy świetną kawę, bardzo dobrą herbatę, torciki, ciasta sezonowe, ciasteczka kruche i owsiane. Na słono: pyszne zupy, domową pastę z jarmużem (danie podpatrzone u zaprzyjaźnionych królików), barszczyk czerwony Pani Eli, paszteciki, tarty i inne smakołyki.
W naszej spiżarni mamy takie tajemnicze mikstury jak syrop z kwiatów czarnego bzu, albo z majowego kwiatu mniszka lekarskiego.
Raczymy się tu również nalewkami: na wiśniach, malinach, kwiatach jaśminu, na dereniu, pigwie, orzechach włoskich, pomarańczach, białych porzeczkach i mirabelkach. Zapraszamy do kawiarni również na świeżo wyciskany sok z marchwi dla ostrzejszego spojrzenia, którędy po kwiat paproci.
Wielka cisza sprzyja spotkaniom tematycznym, przyswajaniu wiedzy i integracji. Wieczorami spotykamy się w kawiarni na kosztowanie nalewek, rozmowy i smakołyki. Zapraszamy do Siódmego lasu... na spędzenie ważnych lub odświętnych chwil. W dużej werandzie nad wąwozem może uroczyście biesiadować 80 osób. Na kameralne spotkania, kolacje, imieniny polecamy werandę - oranżerię koło wiśni.

Parking

 • Parking: Brak danych
 • Parking strzeżony: Brak danych
 • Ilość miejsc:

Otoczenie

 • Park: Brak danych
 • Ogród: Brak danych
 • Plac zabaw: Brak danych
 • Zbiornik wodny: Brak danych
 • Inne:

Wyznacz trasę:

Dojazd

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Komentarze