Ekopark LIPOWA DOLINA Licznik odwiedzin: 4883

 • Parking Parking
 • Ogród Ogród
 • Miejsca noclegowe Miejsca noclegowe
 • Klimatyzacja Klimatyzacja
 • Niepełnosprawni Przystosowany
  dla niepełnosprawnych

Nie ma zdefiniowanej galerii

Zagubiony zakątek wsród kwitnących sadów i pól...dla tych, którzy szukająrelaksu z dala od wydeptanych ścieżek turystycznych (off-course!) KazimierzDolny oddalony o 4,5 km a nas budzi śpiew ptaków zamiast warkotu silnika. Okolicabardziej przypomina toskańskie wzgórza niż polską siermiężną wieś. To nas urzekło.Tym miejscem się zauroczyliśmy i chcemy się nim dzielić z wytrawnymismakoszami natury i żywności. A jest czym się rozkoszować!
Noclegi z klimatem... Na nieprzypadkowych gości czeka duży dom z pięcioma pokojami (w tym 2 apartamenty dwupokojowe) otoczony stuletnimi lipami z widokiem na wzgórza oraz dodatkowo drewnianą chatę z 1863r. krytą strzechą z 7 łóżkami, urokliwy park, swobodne bujanie na kilku hamakach, zimowe grzanie przy kominku z nalewką naszej produkcji oraz rowery - Gary Fisher oraz kopie amsterdamskich gazeli - wokół naszej posesji wije się szlak rowerowy. Dla najmłodszych mamy domek na kurzej stopie i plac zabaw z huśtawkami.Obok mamy stadninę koni - razem z jej właścicielami oferujemy naukę jazdy konnej oraz przejażdzki. Dla zgranych ekip organizujemy hucznego Hubertusa. W zimie robimy kuligi w wąwozach - nieziemska frajda. Tylko śnieg trzeba zamówić ;-)
Nazywamy nasz pensjonat Ekopark Lipowa Dolina. Eko - bo podajemy wyłącznie ekologicznie. Sami wędzimy nasze szynki i polędwice, sami robimy konfitury, a ser, mleko i jaja wypasają się na naszej łące. Jesteśmy członkami Slow Food Polska i dzielimy się slowfood'em z naszymi gośćmi. Podajemy to co wyrośnie w naszym ogródku lub w promieniu 30 mil; Lipowa - bo otaczają nas 100-letnie lipy, a Dolina - bo leżymy w dolinie pomiędzy dwoma wzgórzami, a droga do nas prowadzi oszałamiającym wąwozem.
Chcemy stworzyć wysmakowany dom w stylu starych wiejskich posiadałości (jak toskańskie) z ekologicznymi produktami. Nie odcinamy się od tradycji - Kazimierz Dolny zobowiązuje! Dlatego pielęgnujemy naszą Starą Drewnianą Chatę krytą strzechą - a w niej stary gliniany piec drzewny. Stale remontujemy, odnawiamy i upiększamy wnętrza naszego Pensjonatu.
Udało nam się wyprawić do tej pory kilka kameralnych wesel (w tym własne:)) - jedne w bardziej uroczystym tonie, inne bardziej biesiadne. Gościom oddajemy do dyspozycji naszą przestrzeń jadalnianą, którą dekorujemy świeżymi kwiatami, ustawiamy w niej stoły (konfiguracja wedle życzenia) i podajemy uroczyste posiłki. Część salonową goście wykorzystują najcześciej do radosnych pląsów - mamy tu sprzęt grających i kolekcję płyt z muzyką dla wszystkich. Na czas wesela oddajemy nasz dom (i chatkę) wyłącznie gościom weselnym, a rano ugaszczamy ich pożywnym śniadaniem.
Dla tych , którzy szukają czegoś niebanalnego możemy zorganizować urocze wesele w plenerze - a dokładnie na naszej łące. Wszystko odbywa się w wynajętym, pięknie przystrojonym namiocie. Współpracujemy też z firmami przygotowującymi catering, więc o nic nie trzeba się martwić, a tylko korzystać z sielskiego krajobrazu i bliskości natury.

Parking

 • Parking: Brak danych
 • Parking strzeżony: Brak danych
 • Ilość miejsc:

Otoczenie

 • Park: Brak danych
 • Ogród: Brak danych
 • Plac zabaw: Brak danych
 • Zbiornik wodny: Brak danych
 • Inne:

Wyznacz trasę:

Dojazd

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Ankieta nie została uzupełniona

Komentarze